top of page

 „Līdzīgi kā Oskara Vailda romāna varonis, mākslas telpa/bārs-restorāns DORIAN GRAY vēlas baudīt dzīvi visā tās krāšņumā, ieraudzīt lietas citādā skatījumā, atmodināt jauno, pavērt vēl līdz šim neredzētas eksistences formas, bieži vien pirmajā mirklī šķietami nepieņemamas.”

/ Kristīne Balode /

Mākslas telpas/restorāna „Dorian Gray” ideja dzima Kristīnei Balodei un Mārim Balodim, šķetinot tādus jēdzienus un kategorijas, kā personības brīvība dzimumidentitātes un seksuālās identitātes perspektīvā, jaunības kults un tā estetizācija, briedums un tā izaicinājumi, morāle un personības pašrealizācija, tabu, iekāre un bauda. 

Projekta mākslinieciskais risinājums tapa sadarbībā ar arhitektu Agri Padēli–Līni, interjera dizaineri Mārci Šakauski, mākslinieku Ati Jākabsonu, metālmākslinieku Edgaru Spridzānu, dizaineri Ludmilu Krugliku.

Šī projekta ietvaros Kristīne izkristalizēja savu profesionālo redzējumu tajā, kā māksla, integrējoties pavisam ikdienišķās darbībās, var kalpot par humānu, izglītojošu, pašanalīzi un izaugsmi veicinošu resursu.    

Sadarbībā ar dažādu nozaru māksliniekiem, izgaismojās tādas tēmas, kā dzimumidentitāte, seksuālā orientācija, kailums, brīvība, personīgās un profesionālās robežas radošajā pašizpausmē. Sadarbībā ar Latvijas LGBT (Lesbietes, geji, biseksuāļi un transpersonas) kopienu, tika rīkoti pasākumi/performances, lai vairotu sabiedrības izpratni par dzimumidentitātēm, dažādām seksuālajām orientācijām un līdztiesību.

Šo vietu no citam atšķir  tā centieni ieviest jaunas tendences Rīgas bāru/restorānu kultūrā, paplašināt to ierastās darbības robežas. It kā jau bārs orientēts uz vidēji ”citādu apmeklētāju”. Mākslinieki, neordināras personības… Bet būtībā, šeit iederas jebkurš parasts cilvēks, kurš vēlas noslēpties no Vecrīgas klišejām un burzmas. Atpūsties nepiespiestā un garīgi brīvā atmosfērā.

Dorian Grey ir homoseksuāļiem draudzīgs Tas nav bārs seksuālajām minoritātēm, drīzāk, tā ir vieta, kur minoritāšu nav.   Apmeklētaju vidū ir geji, lesbietes. Sarunās, kas risinās apkārt, rāli var dzirdēt pieminam geju portālus, sarunas par ikdienišķām tēmām, kur tomēr manāma homoseksuāla nots. Var mierīgi savu otru pusīti cienāt ar kārumiem no vienas karotes un tas neizsauc apkalpojošā personāla izbrīnu.

Restorāns Dorian Gray atrodas Mazajā muzeju ieliņā un iedvesma tā nosaukumam radusies, iespaidojoties Oskara Vailda ekscentriskā grāmatas varoņa. Restorānu atrast nav viegli, no ārpuses tik vien, kā karogveidīga izkārtne, bet nonākot iekšpusē, pamazām top skaidrs, kāpēc tā - Restorāna interjera autori krietni pastrādājuši un radījuši gaumīgu un brīvu telpu ar dažiem drosmīgiem izlēcieniem.

... bārs-mini restorāns “Dorian Gray” atzīmēja ļoti īpašu notikumu – savu pirmo dzimšanas dienu. Dorian Gray bija sagatavojis īpašu dāvanu saviem viesiem – objektu ansambļa “Adminis” prezentācijas skati. Svētku vakarā metāla objekti pārvērtās kustīgā priekšnesumā.  Strādājot pie šī projekta, mākslinieks analizējis tādus jēdzienus kā “brīvība” un “telpa”, pārcilājot terminus “harmonija”, “simboze”, “komutators.

„ Bārs-restorāns "Dorian Gray" sāk tradīciju "Fashion in Bar"... Projekts tapis sadarbībā ar modes dizaina projektu/ veikalu Paviljons, kurš, atklāšanas pasākumā, demonstrēs īpaši šim notikumam veltītu tērpu kolekciju. Pasākumā piedalīsies Latvijas TOP jaunie modes dizaineri: Mila- Ludmila Kruglika, Artis Štamgūts, Indra Salcēviča, Arita Varžinska, Vita Radziņa, Elīza Ceske un Indra Miklāva. Vakara īpašais notikums - dizaineres BY MILA - Ludmilas Kruglikas rūpnieciskās apģērbu kolekcijas "DORIAN GRAY" prezentācija, kas īpaši radīta šī bāra/ restorāna darbiniekiem. Jāpiebilst, ka modes skate notiks netipiski ierastiem kanoniem..."

" Projekts "FASHION IN BAR" turpmāk būs regulāra bāra/ restorāna DORIAN GRAY ikmēneša tradīcija, kuras ietvaros tiks organizēti dažādi ar modi un mākslu saistīti pasākumi: izstādes, modes performances, diskusijas ar modes māksliniekiem, kā arī demonstrētas filmas par modes un mākslas industriju.”

bottom of page