top of page

Plakāta ilustrācijas autore: Olimpia Zagnoli

Cilvēka seksualitātes un humora pētnieks, psihoanalīzes tēvs Zigmunds Freids reiz, rotaļājoties ar skaitļiem un to skanējumu vācu un angļu valodā, radīja joku, kurš kļuva par apceres un izpētes objektu gan viņa paša teorijā, gan daudzu citu viņa sekotāju un cilvēka seksualitātes pētnieku aprindās - „What comes between Vier „fear” un Sechs „sex”? It is Funf „fun”! (Kas atrodas starp bailēm un seksu? Joks!).

 

Humors tiek uzskatīts par mediju netiešai komunikācijai, kuru lietojam situācijās, kas skar neērtas vai „tabu” tēmas. Tas ir pozitīvs aizsargmehānisms, kurš pasargā psihi no tādām nepatīkamām emocijām, kā trauksme un bailes. Smiekli un joki mums palīdz mazināt nedrošību, kura rodas vispārpieņemto morāles prasību un iedzimtās seksuālās dziņas sadursmes rezultātā. Kuram gan nav gadījies piedzīvot situāciju, kad savas seksuālās dzīves līkločos, nācies atrasties vien soļa attālumā no šķietama kauna vai pazemojuma, un pateicoties vien trāpīgi izteiktam jokam ir izdevies izsprukt no šī iznīcinošā trieciena?!

 

Šis seminārs nebūs par to, kā runājot par seksualitāti un seksuālajām attiecībām, ienest jautrību saviesīgos pasākumos vai intīmās sarunās.

 

Šis seminārs būs par to, kā humors kā pozitīvs aizsargmehānisms, bieži vien glābj mūs no bailēm, kuras rada nezināmais, kas slēpjas mūsu vāji iepazītās seksualitātes dzīlēs.

 

Šis seminārs nebūs par to, kā savu seksuālo enerģiju transformēt un realizēt aizraujošās, radošās nodarbēs - gleznošanā, dejās, daiļdārzniecībā, amatniecībā, novirzīt to spožas karjeras izveidē vai iztēli rosinošā savu sapņu partnerattiecību apcerē.

 

Šis seminārs būs par to, kā pietuvoties savai nepieradinātajai instinktīvajai seksuālajai dabai, to iepazīt, pieņemt un cienīt.

Šis seminārs nebūs arī par Kamasūtras mīlas mākslas trikiem, trīs ērtākajām seksa pozām, sievietes spēju piedzīvot visdažādākos orgasmus, prasmēm sniegt savam vīrietim arvien jaunas seksuālas izjūtas (par to visu kādā citā reizē).

 

Šis seminārs būs par to, kā baudīt savu seksualitāti, savu ķermeni, savus seksuālos impulsus un vēlmes un savstarpējā cieņā un uzticībā dalīties tajā ar savu partneri.

 

Šis seminārs būs par to, kā ļauties dzīvei, kurā joki par seksu ir drošs tilts uz dziļāku savas seksualitātes apzināšanos un izpratni.

bottom of page